Mayt

Mayt (Akar) hayatımızda bir çok alanda yer eden gözle görülmeyen canlı türleridir. En çok halı ve zeminlerde yer alan bu canlılar genelde zararlı olmasa da kısmı zamanlarda hastalıklara neden olabilmektedir. Bu makalemizde halılarda bulunan Maytlardan nasıl kurtuluruz, nasıl uzak dururuz açıklamaya çalışacağız.

Maytlardan Kurtulma Yöntemleri

Maytlardan kurtulmak için öncelikle hijyene önem göstermeliyiz. Hijyenin olduğu yerlerde maytlar barınamaz. Halılar, giysiler, yatak, yorgan-battaniye en sık karşılaşılan mayt mekanlarıdır. Bildiğimiz canlılarda daha dayanıklı olduğukları için kolayca kurtulamayız. Öncelikle halıların temiz olduğundan emin olmalıyız.

Halılarınızı Profesyonel Firmalara Temizletin!

Profesyonel bir halı yıkama fabrikası halıları hijyen koşullarda temizlemek için büyük gayret gösterir. Gerek ekipman gerek halı şampuanları ile eksiksiz bir çalışma ortamında halılarınız yıkanmaktadır. Firmamız Üsküdar Halı Yıkama’da halılarınız hijyen koşullarda titizlikle yıkanmaktadır. Aşağıda mayt-akar resimlerini görebilirsiniz. Mikroskop altında çekilen bu resimler özel olarak işlenmiştir.

 

Scroll to Top