Kilim Yıkama

Üsküdar halı yıkama fabrikası her çeşit halıyı yıkadığı gibi kilim yıkama hizmeti ile el dokuması veya makine dokuması olan kilimlerin temizliğini de yapmaktadır. Makine halılarına göre daha pahalı olan kilimler el dokuması olanlarında ise daha yüksek fiyatlara çıkabilmektedir.

Antika kilimler ise bir araba fiyatını aşabilmektedir. Bu kadar değerli olan kilimlerin temizliği de özel olmak zorundadır. Klasik halılar gibi yıkamak isterseniz kilimleri, o yüksek değerli el emeği göz nuru kilimler çöpe bile gidebilir. Zira uzman kişiler tarafından temizlenmelidir.

Kilimler nasıl yıkanır?

Kilimler dokumasında kullanılan iplik, boya kalitesi ve dokuma tekniği bakımından özel halılardır. Özellikle el tezgahında dokunan kilimlerin, özel olarak temizlenmesi gerekir. Üsküdar halı yıkama firması olarak tüm kilim çeşitlerini uzman personellerimizle temizliyoruz.:

  • Öncelikle kilimin cinsi ve kullanılan boyası tespit edilir.
  • Daha sonra yıkama işlemi boyaya ve kilimin cinsine göre seçilir.
  • Mümkün mertebe el fırçaları yardımıyla (orta sertlikte) dairesel hareketlerle yıkanır.
  • Kullanılan şampuan natürel olması avantaj sağlayacaktır.
  • Yıkama işleminden sonra hafif meyilli bir askıda suyunun sarkması beklenir.
  • Suyu sarkan kilimler kurutma odalarında kurutulur.
  • Kontrol edilerek paketlemesi yapılır ve teslimat için servise çıkarılır.

Kilimleri profesyonel şampuan ve kimyasallarla yıkıyoruz. Kök boyası kullanılan kilimlerin yıkamasında boya sabitleyici ilaçlar kullanıyoruz. Kilimleri bozulma ve deformasyona maruz bırakmadan % 100 garantili yıkıyoruz. Hızlı servis ile hizmetinizdeyiz.

Dikkat Edilecek hususlar

Kilimlerin kullanımında klasik halılara göre daha hassas davranmak kilimin uzun yıllar boyunca kullanmanızda etki edecektir. Sık sık tozunu almak yine kilimlerin ömrünü uzatmaktadır. Ama püf noktası hatta işin en önemli yeri de kilimlerin profesyonel kişiler tarafından yıkanmasıdır.

kilim yıkama
Scroll to Top