Yorgan Yıkama

Üsküdar halı yıkama fabrikası, Üsküdar yorgan yıkama hizmeti ile siz değerli ev hanımlarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca battaniye çarşaf yıkama hizmetlerimiz de mevcuttur. Yorganlar tahminimizden daha çabuk kirlenmektedir. Ancak bunun farkına daha uzun sürede varırız. Nasıl ki yatak çarşaflarını sık sık çamaşır makinesinde yıkıyorsak yorganları da her ne kadar çarşaf kadar sık yıkanmasa da belirli bir sıklıkta yıkamalıyız. Akar ve maytlardan kurtulmak için bu yıkama yöntemini tercih etmelisiniz.

yorgan yıkama

Yorgan, yastık, çarşaf ve yataklarda akar ve maytlar kısa zamanda çoğalmakta ve yıkanmayan bu eşyalar aracılığı ile hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.  Günlük kullandığınız yorganlar her ne kadar nevresim ile kullanılsa da zamanla kirlenmektedir. Kirli bir yorgan da hastalığa davet çıkarmak anlamına gelir. Çamaşır makinesine sığmayan yorganlar maalesef uzun süre yıkanmadan kullanılmak zorunda kalınır. Firmamız profesyonel ve garantili olarak yorganlarınızı yıkamaktadır.

 

Yorgan ne sıklıkta yıkanmalıdır?

Yılda en az bir defa yorganları yıkamak gerekir. Evlerinizdeki mevcut makinelerle yıkanan yorganlar, yorganı bozmakta özellikle yün yorganların içinin top top olmasına neden olmaktadır.  Bunun sebebi ev tipi makineler adından da anlaşılacağı üzere çamaşır makinesidir. Çamaşır makineleri çamaşır yıkamak için tasarlanmış makinelerdir. Bu nedenle de yorgan yıkamaya elverişli makineler değildirler. Çamaşır makinelerinin iç tambur kazanlarına çoğu yorganlar sığmamakta veya zorla sıkıştırılarak sokulmaktadır. Bu nedenle de çok sayıda yorgan kapakla tambur arasına sıkışarak yırtılmakta, sıkışık bir vaziyette çamaşır makinesine konan yorgan tamburda rahat hareket edemediği içinde iyi yıkanamaz. Hatta bazı müşterilerimiz, zorla makineye sokarak yıkamaya çalıştıkları yorganlarının çamaşır makinelerini bozduğu ve müşterilerimiz ekonomi yapalım derken çamaşır makinelerinin rulmanlarını dağıtması sonucu çok fazla masraf açmaktadır.

Yorganları nasıl yıkıyoruz?

Üsküdar halı yıkama fabrikası hakkımızda sayfamızda da belirttiğimiz gibi kuru temizleme işinden temizlik sektörüne giriş yapmıştır. Dolayısıyla kumaşlardan ve kumaşların nasıl yıkanması gerektiğinden iyi anlamaktadır. Yorganları da fabrikamızda bulunan sanayi tip dediğimiz büyük makinelerde ve gerekli yerde de kuru temizleme makinelerinde yıkamaktadır. Böylelikle yorganlarda en ufak bir bozulma olmadan sizlere teslim edilmektedir.

 

Scroll to Top