Butgem Halı Türleri ve Yıkama işlemleri Eğitimi

Blog

Üsküdar Halı Yıkama Fabrikası olarak en güncel bilgileri edinmeye devam ediyor. 14-16 Mart 2019 tarihinde Bursa’da yapılan halı türleri eğitimine katıldık.

Eğitim 14-16 Mart 2019 tarihinde Bursa’da gerçekleşti. Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD), Marmara Halı Temizleyicileri Federasyonu (MARHALFED) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (BTSO-MESYEB) Butgem bünyesinde eğitime katıldık.

1. gün sayın Kasım UZUNÖZ iplik türleri ve iplikleri nasıl tanıyabileceğimizi ayrıntılı olarak anlattı. Örnek iplikler ile iplik türlerinin tespitini birebir yaptık.
2. gün Nurcan ÇELİK öretmen de iplik boyama konusunu ele aldı. Hangi iplik nasıl boyanır? Boyama aşaması hangi aşamada olur. Özellikle mesleğimiz ile ilgili olan halılar hangi sıcaklıklara dayanır? Hangi sıcaklıktan sonra renk atması bozulmalar olur? Tüm bu soruların cevabını ayrıntılı olarak aldık. Eğitim sonunda Butgem de ar-ge çalışmaları yapılan laboratuvarları gezme şansımız oldu.
Umut AVCI bey son zamanlarda trend olan baskı boyama halılar üzerine sunumunu yaptı. Ardından baskı boyanın nasıl yapıldığı, hangi halılar üzerine yapıldığını birebir gördük.
3. gün öğleden sonra Kimyager Atilla SARI lekeler üzerine konuşmasını yaptı. Hangi lekeler nasıl çıkar ayrıntılı olarak incelemiş olduk.

Üsküdar Halı Yıkama olarak emeği geçen tüm eğitmen, çalışanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mesleğimizin gelişmesi, bir halı nasıl daha iyi yıkanır sorusunun cevabını en iyi şekilde bulana kadar eğitimlere katılımımız sürecektir.

Bir cevap yazın