Profesyonel Halı Yıkama Firması Nasıl Olmalıdır

1- Öncelikle Halı Yıkama işini yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.

2- Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, profesyonel Halı Yıkama ve sıkma makineleri kullanılmalıdır.

3- Farklı müşterilere ait halılar aynı anda, aynı yerde yıkanmamalıdır. Havuz sistemi ile onlarca kişiye ait olan halılar, aynı anda havuza basılmaktadır. Havuz sistem halı yıkama çok sağlıksız bir halı yıkama sistemidir. Birçok halı yıkama firması günlerce hatta aylarca havuz suyunu değiştirmemektedir, günlük havuz suyunu değiştiren çok az sayıdaki firmayı tenzi ediyoruz. Bu nedenle profesyonel halı yıkama firmasında havuz sistemi kesinlikle olmamalıdır.

Üsküdar halı Yıkama Fabrikasında havuz sistemi yoktur!

Oto yıkamalarda yıkanan halılar otomobil yıkanan yağlı ve çok pis ortamlarda yıkanmakta ve yol kenarlarında her türlü toza açık çok sağlıksız ortamlarda kurutulmaktadır.

Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait onlarca halı aynı yere serilerek yıkanmakta ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir. Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum değildir. Dolaysı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.

4- Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde ağır kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ Profesyonel Halı Yıkama şampuanları kullanılmalıdır. Yoğun klor ve bulaşık deterjanı gibi aktif maddeler kullanılmamalıdır.

5- Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.

6- Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

7- Yıkanan halılar kapalı ortamda profesyonel halı kurutma odalarında tüm nemi gidene kadar kurutulmalıdır. İyi kurumayan halılarda kalan nem halının ambalajda kapalı kalması sonucu hava alamayacağından halıların çok kötü kokmasına ve çürümesine neden olmaktadır.

8- Temizliği biten halılar nakliye anında tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilmelidir.

Üsküdar halı yıkama kapalı kurutma odası
Profesyonel halı kurutma odası
Üsküdar halı yıkama naturel şampuanla yıkama
Profesyonel halı yıkama işlemi
Profesyonel Üsküdar Halı Yıkama Fabrikası

Yorum bırakın

Scroll to Top