Üsküdar halı yıkama firma resmi

Ucuz Halı Yıkama

Ucuz Halı Yıkama Mümkün mü?

Üsküdar halı yıkama fabrikası kurulduğu ilk günden itibaren ucuz halı yıkama politikası gütmüş ve bu uğurda çalışmalarını sürdürmüştür. İstanbul’da 2000’i aşkın halı yıkama firması olduğu tahmin edilmektedir. Kesin rakam verilememesinin sebebi, bu halı yıkama firmalarının bir çoğunun resmi kaydının olmamasıdır. Fason ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz bir çok firma resmi kayıtlarını yaptırmadan halı yıkama yapmaktadırlar. Dolayısıyla halı yıkama fiyatlarını da aşağı çekmeye çalışmaktadırlar. Böylece halı yıkama sektöründe haksız rekabet oluşmaktadır. Kayıtsız çalışan firmalar sigortasız işçi çalıştırmakta, halı yıkamaya elverişsiz, temizlik namına hiç bir özenin gösterilmediği yerlerde yıkama işi yapmaktadır. Haliyle de fiyatlar düşürülmektedir. Fakat yapmış olduğu reklamlar ile profesyonel halı yıkama yaptığını müşteriye anlatarak müşteri kandırılmaktadır. Müşteri halısının temiz bir şekilde yıkandığını zannederek halıyı evinde kullanmakta ve bilmeden sağlığı ile oynamış olmaktadır.

Üsküdar Ucuz Halı Yıkama

Üsküdar’da ucuz halı yıkama yapan bir çok firma olmakla birlikte hem ucuz hem de kaliteli yıkama yapan firma bir elin parmaklarının sayısını geçmez. Halı yıkama işi tecrübe gerektiren, özellikle temizlik konusunda büyük hassasiyet isteyen bir iştir. Her ne kadar işi iyi yaptığını söyleyen bir kişi denetimden geçmediği sürece profesyonel halı yıkadığını düşünmemelidir. Denetim için de mutlaka resmi kaydının olması şarttır. Ucuz halı yıkadığını idda eden kişilere bir kaç soru sorabilirsiniz:

  • Halı yıkama için fatura kesebiliyor mu?
  • Hangi odaya kayıtlı?
  • Vermiş olduğu adreste gerçekten mevcut mu?
  • Kurumsal bir firma mı? (Bunu daha çok müşteri servis aracından, servis elemanlarından anlamaya çalışmalıdır).

Ucuz etin tadı yavan olur atasözünün ne kadar doğru olduğu her sektörde olduğu gibi halı yıkama sektöründe de kanıtlanmıştır. Kaliteli bir temizliğin mutlaka bir maliyeti olacaktır. Neden ucuz halı yıkama olmaz ? sorusuna halının evinizden çıktığı andan itibaren maddeler halinde değinelim:

  • Tecrübeli personel; halı yıkamada en önemli hususlardan biri tecrübeli personeldir.
  • Halı yıkama tesisi; halının rahat bir ortamda hijyen kurallarına göre yıkamak için halı yıkama tesisinin olması gerekir.
  • Halı yıkamada kullanılan su; arıtılmış şebeke suyu halı kirlerinin çıkarılmasında daha etkilidir.
  • Halı yıkama şampuanı; özellikle son zamanlarda çıkan ekolojik halı şampuanları büyük oranda kaliteli temizleme yapmaktadır.
  • Halı kurutma odaları; halıların kısa zamanda kurutulması için kurutma odaları olması gerekir. Şehir merkezlerinde doğal gaz ile ısıtılan kurutma odaları büyük rağbet görmektedir.

Ucuz Halı Yıkama Sağlıklı mıdır?

Bunu şu şekilde açıklamak doğru olacaktır: eğer firma kurumsal ise ve müşteri memnuniyetini gözeterek işlerini yapıyorsa büyük oranda yaptığı iş doğrudur. Ama bunu özellikle belirtmekte fayda var. Bir firmayı en iyi şekilde tanımak için halı yıkatmalısınız. Gelen halılar sizi tatmin edecek temizikteyse notunuzu ona göre verebilirsiniz.

Görüldüğü gibi halı yıkama fiyatını etki eden bir çok madde vardır. Yukarıdaki maddeleri daha da arttırabiliriz. Sonuç olarak bu maddeler fiyatları büyük oranda etki etmekte ve yükselmektedir. Her ucuz halı yıkama yapan firmaya güvenmemenizi veya yukarıdaki 4 ana soruyu sorarak net cevap almalısınız.

ucuz halı yıkama

Yorum bırakın

Scroll to Top