halı yıkamanın püf noktaları

Halı Yıkamanın Püf Noktaları

Sizlerle halı yıkama ile ilgili tecrübelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu sayfada halı yıkamanın püf noktalarını açıklamaya çalışacağız. Sizlere daha önce halı yıkama ile ilgili bilgiler vermiştik ve halı yıkamanın sağlığımıza etki ettiğinden bahsettik.

Halı temizliği  bir çok bayanın günümüzde doğru ve sağlıklı bir araştırma yapmadan apartman kapılarına bırakılan magnet ve kartvizitlerden bir tanesini arayarak yapmış oldukları çok basit bir iş haline geldi.

Halı Yıkama işi günümüzde denetimi yapılmayan merdiven altı, kayıt dışı, hiç bir bilgi ve belgesi olmayan kişilerin

yaptığı bir iş haline gelmiştir.

HALI YIKAMA İŞİNİN BAŞLICA PÜF NOKTALARI

Halı Yıkamada Çalıştırılan Personelin Eğitim Kalitesi

Halı Yıkamada Kullanılan Şampuan ve Kimyasalların Kalitesi

Halı Yıkamada Kullanılan Suyun Şebeke suyu ( İSKİ ) veya kuyu suyunun Temizlik Kalitesi

Halı Yıkamada Kullanılan Makine ve Teçhizat Kalitesi

halı yıkamanın püf noktaları

Halı temizliğinin püf noktaları:

  • Halının uzun ömürlü olması için ilk olarak altına kaydırmaz sermek olacaktır. Kaydırmaz hem halının hava almasını sağlayacak hem de adı üstünde kaymasına engel olacaktır. Halının üzerine konması gereken ağır bir cisim varsa da ayakları altına halıfleks veya mineflo koyarak halılarda derin ezikler oluşmasını önlemiş olursunuz.
  • Halıdaki lekeler için evlerde yapabileceğiniz basit çözümler ise leke olan yer ilk olarak ıslak vakumlanarak elektrikli süpürge yardımıyla çekilmelidir( uygun olan süpürgeler ile). Daha sonra sabunlu bir bez ile silerek lekeyi geçici de olsa çıkarabilirsiniz. Unutmayın halı yıkanmadan lekeden tam olarak kurtulamazsınız.
  • Leke çıkarma işlemindeki püf nokta lekeyi çıkaracağım derken halınızda kalıcı bir deforme oluşturmamalıdır.
  • Halıları Fazla ovalamayın çok aşırı ovalamak halıların tüylerini yıpratacağı için çok sağlıklı bir yöntem değildir.
  • Halılarınızın leke temizliğinde profesyonel destek almayı ihmal etmeyin.
  • Halıdaki leke için ılık su kullanmanız daha çabuk sonuç almanızı sağlayacaktır.
  • Halı Temizlemenin bir diğer püf noktası da pamuk kullanmaktır, kuru pamuk ile halıdaki ıslaklığı almak halıya zarar vermeden lekeden kurtulmanızı sağlayacaktır.
  • Halıya yapışan sakız için evde yapılacak en pratik yol sakız üzerine buz koymaktır, bir süre sonra sakız donacak ve donan sakızı kırarak sakızdan kurtulabilirsiniz. Başarılı olamazsanız profesyonel Halı Yıkama hizmeti almanız halınız zarar görmeden lekenin çıkmasını sağlayacaktır.
  • Piyasada satılan halı şampuanların dan 1-2 litrelik evinizde bulundurmanız acil ihtiyacınız olduğunda avantaj sağlayacaktır. Halı şampuanları halıya zarar vermeden leke çıkarmaya yarar.

Halı temizliğine ve yıkama aşamasında dikkat etmeniz gereken püf noktaları kısaca anlatmaya çalıştık. Fikirler geliştikçe bu listeyi uzatmaya çalışacağız. Sizlere halı temizliğinin püf noktalarından bahsettik. Bir diğer yazımızda buluşmak üzere temiz günler geçirmenizi dileriz.

 

Yorum bırakın

Scroll to Top