Halı Yıkama

Halı yıkama, halı üzerindeki akarlar ve yabancı maddelerden tam anlamıyla temizlenme işidir. Akarlar halılar için vazgeçilmez bir yuvadır. Temiz bir halı kullanabilmek için halının profesyonelce yıkanması şarttır.

Halı temizleme deyip geçmeyin, halı yıkama aslında çok önemli bir iştir. Fakat günümüzde o kadar fazla Halı yıkama yapan kişi ve firma var ki insanların gözünde Halı yıkamacıların çokta saygınlığı ve güvenilirliği kalmamıştır. İnsanlar hangi firmaya nasıl güveneceğini ve halısını emanet edeceğini bilememektedir.

halı yıkama resmi

Profesyonel Halı Yıkama

Fakat bunun yanı sıra halı temizleme sektörüne yıllarını vermiş yılların tecrübesine ve bilgisine sahip profesyonel halı yıkama firmaları da bulunmaktadır. Tabii ki profesyonel halı yıkama yapan bu firmaların sayısı çok fazla değildir. İstanbul genelinde 2000’i aşkın Halı temizleme fabrikasının olduğu tahmin edilmektedir. Maalesef bu halı yıkamaların sadece % 10’u resmi kayıtlıdır. Bu firmaların da içerisinde iyi firmaları araştırırsanız, kaliteli ve profesyonel Halı yıkama yapan firma sayısı komple İstanbul genelinde 50 firmayı geçmemektedir. Bu nedenle halı yıkatacak kişilerin halılarını güvenerek emanet edeceği firmaları özenle ve dikkatle seçmeleri gerekmektedir.

Bir çok halı temizleme yeri merdiven altı diye tabir edilen vergisiz, ruhsatsız hiçbir resmi kaydı olmayan ve tabii ki denetimsiz biçimde açılmış yerlerdir. Bu nedenle ’de bu tarz halı yıkama yerlerinde yıkanan halılarda. Bilinçsizce kullanılan kimyasalların merdiven altı üretilen hiçbir kimyasal analizi ve belgesi olmayan bu ucuz halı şampuanlarının ve leke çıkarıcı kimyasalların, halılarda telafisi mümkün olmayan bozulmalara neden olmaktadır. Halılar yol kenarlarında veya etrafı açık derme çatma mekanlarda açık havada kurutulmaktadır. Bir çok halı yıkama müşterisinin halılarının bu şekilde yıkandığından haberi bile olmamaktadır.

Alttaki videoda görüldüğü gibi halıları tek tek ve titizlikle yıkamaktayız. Dikkat edilirse videoda halı yıkama aşamasında kullanılan halı yıkama şampuanının ne kadar etkili olduğu görülebilir. Firmamız en kaliteli şampuanları tercih etmektedir:

Bir çok internet sitesindeki, apartman posta kutularına veya kapılara bırakılan kartvizit ve broşürlerdeki birçok resim ve yazı başka firmaların internet sitelerinden alıntı resim ve yazılardır. 1.000 adet kartvizitin 20 TL ye basıldığı günümüzde Lütfen 2 kuruşluk kartvizitlere itibar etmeyin Tüketiciyi uyarıyoruz her gördüğünüz internet sitesindeki, halı yıkama kartvizitindeki veya broşüründeki resme ve yazıya inanmayın! Halı yıkatacağınız firmayı, halı temizleme yerini bizzat yerinde görünüz.

halı yıkama
Scroll to Top