Şagi (shaggy) Halı Yıkama

Şagi halı yıkama hizmetimiz hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle şagi halı nedir, şagi halı kullanım alanları ve şagi halı temizliği nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Öncelikle Şadi halı nedir kısaca anlatmaya çalışalım:

Şagi halı nedir?

Şagi halı diğer ingilizceden geçen bir kelime olmakla birlikte Shaggy olarak yazılır. Hav yükseliği ile ön plana çıkan bu halılar yumşak dokusundan dolayı ve gösterişli olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Alttaki resimde Üsküdar halı yıkama fabrikamızda yıkanmış bir şagi halı göülmektedir.

şagi halı

Şagi halı nerelerde kullanılır?

Şagi halılar en sık salonlarda kullanılır. Çocuk odalarında da kullanılsa da salonlarda kullanımı daha ağırlık kazanmaktadır. Tüketicinin zevkine göre oturma odasında da kullanılan şagi halıları mevcuttur. Firma olarak mutfaklarda kullanımını önermiyoruz. Ki zaten çok çok nadir olarak mutfaklarda karşımıza çıkmaktadır.

Şagi halı temizliği nasıl yapılır?

Şagi halıların temizliği klasik halılara göre zordur. Hav yükseliği nedeniyle ipliklerin arasına giren pislik ve yabancı maddelerin sökülüp alınması yüksek emiş gücüne sahip makinelerle olur. Maalesef evlerde kullanılan elektrikli süpürgelerin çoğunluğu emiş gücü yetersiz makineler olduğu için sık sık yıkanmasını önermekteyiz. Firmamı yıkama öncesi şagi halıları yüksek emiş gücüne sahip makineler ile yabancı maddeleri süpürmektedir. Daha sonra yıkama işlemine geçilir.

Şagi halı yıkama işlemi

Shaggy halılar kullanılan iplik ve dokuma tekniği bakımından özel halılardır. Bu nedele de klasik makine halısı gibi yıkanmamaktadır. Halı yıkama bölümümüzde şagi halılar renklerinin solmaması için profesyonel halı şampuanları ile yıkanmaktadır. Özel fırçalar ile el yıkama makinesi vasıtasıyla şagi halısı dikkatlice yıkanır. Yıkama işleminde hav yüksekliğinden dolayı halı bolca köpürecektir. Dikkatli olunmalıdır. yıkama işleminden sonra yine bols u ile mutlaka durulanmalıdır. Ve halıda şampuan izi kalmadığından emin olunmalıdır. Aşağıdaki videoda Üsküdar halı yıkama fabrikasında şagi halının yıkama işlemi görülmektedir. Firmamız her çeşit halıyı garantili olarak yıkamaktadır.

Yıkama sonrası shaggy halılar tüy tarama işlemine girmekte yatan ve iç içe geçen tüyleri özenle kabartılmaktadır. Üsküdar halı yıkama firması olarak, her marka ve model shaggy halıları uzman personellerimizle yıkama talimatlarına uygun bir biçimde profesyonel makine ve şampuanlarla herhangi bir bozulma ve deformasyona maruz bırakmadan % 100 GARANTİLİ yıkıyoruz.

şagi halı yıkama

Scroll to Top