Ataşehir Halı Yıkama

Ataşehir halı yıkama hizmetini tüm ilçeye en uygun fiyata ve en kaliteli halı yıkama hizmeti ile sunmakta olan Üsküdar Halı Yıkama, güven içinde halılarınızı temizlemektedir. Halı temizliğinde büyük bir tecrübeye sahip olan firmamız her çeşit halıyı titiz bir yıkama aşamalarından geçirerek sizlere teslim etmektedir. akar ve maytlardan tam anlamıyla temizlenen halıların yıkama aşamasında arıtılmış şebeke suyu kullanmaktayız.

Ataşehir’de profesyonel halı temizleme hizmeti

Firmamız yıllardır halı temizleme hizmetini büyük bir gayret içinde yürütmektedir. Üsküdar’da başladığımız bu işte günümüzde Ataşahir, Kadıköy ve Ümraniye ilçelerini kapsayan geniş bir servis ağına sahibiz. Hizmet sahamız ne kadar genişlerse genişlesin, işimize verdiğimiz önem ilk günkü heyecanımız ile kesintisiz devam etmektedir. İlk olarak el fırçaları ile yıkama işi yaptığımız günlerden artık makineler yardımıyla daha hızlı ve daha temiz bir yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz. Profesyonel hizmetlerimize her geçen gün daha da geliştirerek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz. Ataşehir halı yıkama hizmetinde 1 numara olmak için çalışıyoruz.

Alttaki resimde profesyonelce yıkanmış bir halı görülmektedir. Halılar yıkama ve kurutma aşamasından sonra kontrol edilmektedir. Kontrol sırasında bir sorunla kaşılaşıldığında tekrar yıkamaya gönderilir ve 2. kez yıkama işlemi yapılır. Kontrolden geçen halılar ise alttaki gibi hav kabartma işlemi uygulanır ve paketlenerek servise gönderilir.

ataşehir halı yıkama

Halıları fabrikamızda nasıl yıkıyoruz?

Her halı aynı şekilde yıkanmaz. Bunu iyi bir halı yıkamacı kesin bir şekilde bilmesi gerekir. Ancak sektörün içinde olduğumuz için bunu hiçe sayarak onlarca halının kullanılmaz hale geldiğini görmekteyiz. Her halının yıkama şekli kullanılan ipliğin cinsine göre ve dokuma şekline göre değişmektedir. Halının alt bölümündeki hasır kısmı doğal kamış cinsi bir bitkiden elde edilir. Bu iplik suda uzun züre bırakıldığında gevşeme ve şişme yapar ve halının bozulmasıne neden olabilir ( Merinos Halı İplik Üretim Müdürü Abdulkadir KINACI  uzun süre suda halının ıslanmasına karşı çıkmaktadır). Dolayısıyla tam otomatik halı yıkama makinelerinin bir çoğu halıyı ıslatma suretiyle yıkama yapmaktadır. Ancak el mikser makineleri ile tek tek yıkanan halılarda bozulma olmaz ve halının ömrü de uzamış olur. Alttaki videomuzda örnek bir halı yıkama işlemi yer almaktadır. Bol ve doğal ürün olan halı şampuanı ile yıkanan halı sıkıldıktan sonra videonun 2. bölümündeki kurutma odalarında kurumaya bırakılır.

  • Halının müşteriden alınması ve fabrikamızda incelenmesi:

Müşteri firmamıza ulaştıktan sonra en kısa zamanda sipariş alımı gerçekleşir. Fabrikamıza gelen halılar kontrol edilir(lekeli halılar müşteriye bilgi verilerek leke çıkarma işlemi yapılır). Eğer lekenin çıkması mümkün değil ise yine müşteri bilgilendirilir. Halıda tamir olması gereken yıpranmış yerler müşteriye bilgi verilerek yapılır.

  • Halının yıkanması

Yukarıda belirttiğimiz gibi her halı aynı şekilde yıkanmaz, her halıda aynı halı şampuanı kullanılmaz. Açık renkli halılarda uygun halı şampuanı, koyu renkli halılarda uygun halı şampuanı, ipek, Çin, antika ve el dokuma halıları gibi daha özel halılar da ona göre uygun şampuanlar ile yıkanır. Yıkama aşmasında kullandığımız şampuanları hepsi doğal ürünlerdir.

  • Halının sıkılması

Yıkama işleminden sonra halılar sıkılır. Dakikada 1400 devir ile dönen makineye konan halılardaki su % 95 oranında arındırılır. Ardından halı kurutma odasına aktarılır. Firmamız Ataşehir ücretsiz servis hizmeti sunmaktadır.

  • Halıların kurutulması

Ataşehir halı yıkama hizmetini en kaliteli şekilde sunmaya gayret eden firmamız tesisinde kapalı alan kurutma odası kullanmaktadır. Halıları kapalı alanda kurutarak, havadaki tozdan ve güneşten korumuş oluruz. Odayı hem elektrikli hem doğalgaz ile ısıtma imkanımız vardır. Isınan odada halılar ortalama 12 ile 18 saat arasında tam olarak kurumaktadır. Gerek alan yetersizliği gerekse de maliyetli olması açısından bir çok firma bu sistemi kullanmamaktadır. Zararlarını az önce açıkladık, tercihini ona göre yapmanızı öneririz. Alttaki resimde fabrikamızda yer alan bir kurutma odası görülmektedir. Halılar 30 cm aralıklarla asılarak ortamda kuruması sağlanır.

ataşehir halı yıkama
  • Ataşehir halı yıkama fiyatlarımız

Ataşehir halı yıkama firması olarak ilk günden beri, tüketicinin cebini yormayacak fiyat politikasını uyguladık. Her ne kadar bizden daha ucuza yıkayan firma çok olsa da şu kısmı not düşmekte fayda var. Ucuz fiyatlı halı yıkama işi yapmak için mutlaka maliyetlerden kısmak gerekir. Firmamız fiyatları belirlerken, maliyetleri her ne kadar göz önünde tutsak da kullandığımız makine ve şampuanların en iyilerini kullanmaktayız. Dolayısıyla bu gün yüksek segmentli bir araba ile düşük segmentli bir arabanın fiyatları arasında uçurumlar varsa halı yıkama işinde de kaliteli ve daha az kaliteli halı yıkama fiyatları vardır. Halı yıkama Fiyatlarımızdan bir kaçı şu şekildedir:

Fiyat listemizin tamamına ulaşmak için tıklayın: Fiyat Listemiz

Firmamız tüm resmi kurumlara kaydı mevcuttur. Ayrıca İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Başkanlığı ve İstanbul Kuru Temizlemeciler Odası Başkan Yardımcılığı görevini de firma sahibimiz yapmaktadır. Bu kapsamda bir çok firma ile tanışmış, bilgi alışverişi yapmış, tesisleri incelemişizdir. Bir çok firma işi kuralına göre yaparken maalesef hiç karşılaşmak istemediğimiz olaylarla da karşılaşmaktayız. Bir çok müşteri de bu konuda mağdur duruma düşmüştür. Halılarınızı halı yıkama firmasına vermeden önce derneğimizin şu sayfasını “halı yıkama şikayet sayfası” mutlaka incelemenizi öneriyoruz: ilgili sayfada onlarca mağdur müşteri mevcuttur. Bu duruma düşmemek için firmanızı iyi tanımalı, nasıl yıkadığını mutlaka öğrenmeli, kurutma ve kontrol aşamalarını teyit etmelisiniz. Halıyı verirken de mutlaka rengini, lekesinin olup olmadığını mutlaka belirtiniz.

Görüldüğü gibi bir halının yıkanma işlemi hiç de kolay bir iş değildir. Ancak bunu basite indiren bir çok kişi araba yıkamacılarında, gelişi güzel yerlerde yıkama yapmakta ve tamamen sağlığımız ile oynamaktadır. Bunun bilincinde olarak halıları profesyonel firmalarda yıkatmalıyız.

Halılarınızı ücretsiz servis aracımız ile adresinizden teslim alınır. İtina ile temizlendikten sonra tekrar adresinize teslim edilir. Firmamız halı yıkama haricinde, koltuk yıkama, perde yıkama, yerinde halı yıkama, yorgan yıkama, battaniye yıkama da yapmaktadır. Profesyonel makinelerle ve kalifiye personel kadromuzla Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Firmamız verdiği kaliteli hizmeti garantili olarak yapmaktadır. Ataşehir’de hizmet verdiğimiz sitelerden bir kaçı şunlardır:

AĞAOĞLU SUN CİTY, AĞAOĞLU SOUT SİDE,  AĞAOĞLU HİGH PARK, AĞAOĞLU MY WORLD, AĞAOĞLU ANDROMEDA, AĞAOĞLU STARLAND, AĞAOĞLU MOONTOWN, AĞAOĞLU MY TOWERLAND, KENT PLUS, UPHILL COURT, VARYAP MERİDİAN, TRİO KONUTLARI, İNCİTY, ATA EVLERİ, SEDEF SİTESİ, İNCİ SİTESİ, TURKUAZ SİTESİ, GARDENYA SİTESİ, KAMELYA SİTESİ, MİMOZA SİTESİ, MANOLYA SİTESİ, KARDELEN SİTESİ

Firmamız halı temizleme hizmetini Ataşehir ilçesinin aşağıdaki tüm setmlerinde ücretsiz servis hizmeti ile yapmaktadır:

Aşık Veysel Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Ferhatpaşa Mahallesi
Barbaros Mahallesi
Esatpasa
Fetıh Mahallesi
İçerenköy
İnönü Mahallesi
Kayışdağı
Küçükbakkalköy
Mevlana Mahallesi
Mimar Sinan Mahallesi
Mustafa Kemal Mahallesi
Örnek Mahallesi
Yeni Çamlıca Mahallesi
Yeni Sahra Mahallesi
Yenişehir Mahallesi

Scroll to Top